„Oczy Julii” moim okiem

„Oczy Julii” w reżyserii Guillema Moralesa to ciekawa pozycja z obecnie dostępnych filmów kinowych. Film opowiada historię kilkudziesięciu dni z życia tytułowej bohaterki oraz jej najbliższych.

Pewnego dnia główna bohaterka nagle zasłabła. Po dojściu do siebie stwierdza, że musi odwiedzić Sarę – swoją siostrę bliźniaczkę, gdyż czuje, że coś się jej stało. Po dojechaniu na miejsce mąż Julii dokonuje makabrycznego odkrycia. Znajduje Sarę powieszoną w piwnicy. Warto dodać, że obie bohaterki cierpiały na chorobę oczu, poprzez którą systematycznie tracą wzrok, aż ostatecznie zostają niewidome.

W domu Sary zaczynają się dziać dziwne rzeczy – nagle włącza się magnetofon i wydobywa się z jego głośników piosenka. Piosenka której, zdaniem Julii, Sara nienawidziła. I wtedy się wszystko zaczyna. Tytułowa bohaterka pragnie udowodnić, że śmierć jej siostry nie była przypadkowa. Nawet więcej – że nie tylko nie popełniła ona samobójstwa, a wręcz, że została zamordowana. W tym celu rozpoczyna swoje małe śledztwo w trakcie którego dowiaduje się, że jest śledzona. Jako ofiara stara się dowiedzieć, kto jest jej oprawcą. Nie mniej jednak za każdym razem rozpływa się on w powietrzu niczym duch. Niemalże każdego dnia dzieją się dziwne i mrożące krew w żyłach historie. Pewnego dnia ginie jej mąż. Następnego osoba, która na początku prywatnego śledztwa udzieliła jej pomocy. Julia postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy, odkryć mroczną tajemnicę…

Bez wątpienia „Oczy Julii” są jednym z najlepszych filmów jakie ostatnimi czasy widziałem. Co więcej nie miałem ochoty przerwać oglądania go kwadrans po rozpoczęciu 😉 Świetna gra aktorów sprawia, że nie tylko jesteśmy świadkami mrożących krew w żyłach wydarzeń, a także, że wczuwamy się w główną bohaterkę i mamy wrażenie, że to my nią jesteśmy. Akcja cały czas trzyma w napięciu. Efekty dźwiękowe potęgują atmosferę tajemniczości i grozy. Czy Julii uda się dociec prawdy? Czy zdąży się uratować i przeżyje? Czy będzie to jeden z tych nielicznych, ale jakże znakomitych filmów w których główny bohater ginie po heroicznej walce o prawdę i życie? Dowiecie się jak obejrzycie.

mstefanowicz

http://www.mstefanowicz.pl http://kulinarny.mstefanowicz.pl http://www.przewodnik.szczecin.pl

Dodaj komentarz