Mecz piłki nożnej Niemcy – Brazylia (Mecz o 3. miejsce MŚ U-17)

Spotkanie to zapowiadało się bardzo emocjonująco. Brazylijczycy na z całą pewnością chcieli zrehabilitować się za nie wejście do finału tych rozgrywek.

Mecz od samego początku toczony był w dość szybkim tempie. W 20. minucie nasi zachodni sąsiedzi objęli prowadzenie po bramce Okana Aydina – po kapitalnym rozmontowaniu obrony rywali przez kolegów z drużyny dostał piłkę i skierował ją w zasadzie do pustej bramki. Niemcy – Brazylia 1:0.

Dwie minuty później, po akcji do złudzenia przypominającą akcję bramkową Niemców, wyrównał Wellington. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać, bowiem w odstępie czterech minut dwa trafienia zaliczył Adryan (29. i 33. minuta). Pierwsze z nich uzyskał po samodzielnym wykonaniu dość wątpliwego rzutu karnego. Adryan dość teatralnie upadł w polu karnym Niemców na co dali się nabrać sędziowie. W 33. minucie Brazylijczycy robili co chcieli ze swoimi rywalami i bez większych problemów (mimo, że strzelali na raty) umieścili piłkę w siatce. Niemcy – Brazylia 1:3.

Mimo lekkiego szoku ekipa młodych Niemców nie poddawała się. Nadzieję na nawiązanie walki z Brazylijczykami dał Niemcom gol Koray’a Güntera strzelony „do szatni”. Niemcy – Brazylia 2:3.

W drugiej połowie przeważali nasi sąsiedzi, co udokumentowali dwoma trafieniami. Najpierw w 55. minucie piłkę do siatki skeirował Levent Aycicek, a 8 minut później drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Okan Aydin. Tym samym drużyna Niemiec podniosła się i z niekorzystnego 1:3 zrobili 4:3, którego nie oddali już do końca spotkania. Obie drużyny toczyły zaciekły bój przeprowadzając raz po raz ataki. Jednak wraz z upływem czasu bezsilność zawodników z kraju kawy rosła podobnie pewność siebie ekipy Niemiec.

Ostatecznie to Niemcy zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 17 rozgrywanych w 2011 roku w Meksyku. Czekam teraz na finał Urugwaj – Meksyk. Czy gospodarze mundialu staną na wysokości zadania i wywalczą to trofeum? Relację z tego spotkania zamieszczę już jutro 😉

mstefanowicz

http://www.mstefanowicz.pl http://kulinarny.mstefanowicz.pl http://www.przewodnik.szczecin.pl

Dodaj komentarz